Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak to auto správně naleštit…
10.04.2021
Komentáře (0)

Jak to auto správně naleštit…

Jak to auto správně naleštit… aneb kde nedělat zbytečné chyby, které vedou k opaku.

Úvodní článek ne tak uplně o leštění, ale spíš o šetrném mytí. Určitě je to ale krok č.1.

Tak bychom to mohli vzít trochu svižnější formou.

Začneme tím, že to auto trochu namočíme zahradní hadicí. Do kýble kápneme trochu jaru, pod dřezem najdeme nějakou novou houbičku, ať nebereme ženě tu nádobí a jdeme na to…

Asi jste už poznali, že tohle nemyslím vážně a i jako sranda je to dost hloupé.

TAKHLE PROSÍM OPRAVDU NE!

To už radši zajeďte na nějakou „průtahovku“, protože ani ta Vám nenadělá takovou paseku.

Spoustu lidí na tom hledá kdejaké složitosti, ale o tom to není. Myjeme to a leštíme proto, aby to bylo čisté, hezčí nebo alespoň se to blížilo vzhledu nového (co si budeme, ne každý chce celý víkend leštit auto).

                Abych se vrátil.. Čisté.. Vzhledem k danému cíli musíme přizpůsobit i pomůcky/příslušenství. Když říkám čisté, neznamená to jeden kýbl s houbou, abychom tu špínu nabírali furt dokola. Starou houbu od dědečka, která by si vzpomněla na mrtvé moře ještě za dob, kdy bylo jen nemocné, raději také vynechte. Mycí rukavicí určitě nešlápnete vedle a ta investice není tak vysoká. Když jí budete náležitě prát a starat se o ní, vydrží Vám dlouho.

A dost už bylo tohohle žvatlaní a koukneme jak na to:

  • Začneme s péčí o kola. Na sucho prostředky pro odstranění polétavé rzi a „napečeného“ brzdové prachu fungují nejlíp. Navíc jsou kluzké tak se nemusíte bát. Na suchá a chladná kola nastříkáme např: Iron Out a necháme chvilku působit – nenechte zaschnout! Vezmeme jemný štěteček a narušíme (uvolníme) špínu, kterou prostředek uvolnil – poznáte to tak, že začne fialovět. Po „vyštětečkování“ celého kola omyjeme vapkou.
  • Tento krok zřejmě nebude dělat příliš lidí, protože se jim nechce pořizovat Foam Lance, ale určitě ho doporučím.Aktivní pěna odstraní ty nejhrubší nečistoty a náležitě připraví povrch pro další mytí. Pro ty, kteří tento krok nevyškrtnou - pěnu nanášejte od kol po střechu.
  • Připravíme si 2 kýble, (opravdu kýble.. VELKÉ – ne žádné květináče)

  1. Do prvníhonatočíme jen čistou vodu
  2. Do druhého přidáme ještě šampon (nejlépe PH neutrální jako je Lather od Auto Finesse)

Myjeme vždy určité „panely“ nebo části chcete-li, a to tak, že nabereme rukavicí vodu se šampónem (neždímejte, ať ta voda teče). Po umytí části mácháme rukavici v kýblu s čistou vodou a až poté teprve zase nabíráme šampon a myjeme další část! Takto pokračujeme na celém voze a to už od střechy dolů.. Zase dbejte na to, aby šampon nezaschnul. Až obejdeme celé auto, opláchneme tlakem vody a usušíme sušícím ručníkem.

 

V případě, že jste se rozhodli pořídit si kýble, rukavici i sušící ručník, mám TADY pro Vás super set za zvýhodněnou cenu.

 

Pro někoho to tímto končí, pro někoho ne. Jestli jste ten, kterému tahle údržba nestačí a opravdu si chce toho svého miláčka naleštit napište mi na info@nalesti.cz, že mám pokračovat v dalším článku.

 

Zatím se mějte a díky, ahoj!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

                            

                            

                            

Kde nás najdete

Cementářská 12
Praha 5, 154 00

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz